x
 
Hediye - Sevgiliye Hediye

Hediye ve hediyeleşmek  insanlar arasında sevgi kardeşlik ve dostluk ilişkilerini arttırır. Bir sevdiğinize hediye vermeniz, hediye verdiğiniz kişide size karşı bir sempati ve duygu yoğunlaşması oluşturur. Hediyenizden dolayı size bakış açısı değişir.  Hediyenizin türüne, niteliğine ve fiyatına göre insanların mutluluk eşiği değişiktir.  Bazıları ufak bir hediye ile mutlu olurken, bazıları cep telefonu, araba hatta villa gibi hediyelerle bile kanaat etmez, mutlu olamaz..

İnancımıza göre Hediyeleşmek sünnettir. Ufak bir hediye için atalarımız “yarım elma, gönül alma “ demişlerdir. Hediye bu denli önemlidir.  Çok sık olarak bir işimizi gördürmek için bazı makam sahibi kişilere hediye götürürüz, bunun adı hediye değildir aslında.

Sevgililer Günü Hediyelerimizi Görmek için TIKLAYINIZ..

Hediyenin makbulü ise ihtiyaç sahibi veya zor durumda  bulunan kişilere hediye vermektir.  Bu hediye ile aradaki duvarları yıkarsınız.  Bir kardeşlik bir muhabbet ortamı doğar ki sormayın.

Hediye dediğimizde aklımıza ilk gelen şey sevdiğimiz kişilere hediye vermektir. Sevgiliye hediye, sevgililer günü hediyesi, 14 şubat hediyesi gibi adlandırdığımız bu hediye gurubu için özel hediyeler almak için uğraşırız. Hediye alacağız ama sevgilimiz bu hediyeyi beğenecek mi? Sevgilimize hediye alacağız ama bu hediye çok pahalı olursa nasıl alırım gibi düşünceler bu döneme hakimdir. Hediye alırken alacağınız hediye fiyatı bizi yakinen ilgilendirir.

Sevgilinize hediye almak istersiniz, ama istersiniz ki alacağınız hediye farklı bir hediye olsun, orijinal bir hediye olsun,  kişisel bir hediye olsun, kişiye özel bir hediye olsun, sevgililer gününe uygun bir hediyesi olsun diye mevzuyu uzatabiliriz.


Erkek Sevgiliye hediye fikirleri

Sevgililer günü hediyesi eğer bu hediye alınacak kişi bayansa çok dikkatli olmalısınız, ince eleyip , sık dokumalısınız, bilin ki ileride  evleneceğiniz bir kişi ise size bu hediyenizi bir ömür boyu anlatacaktır. Bayanlar hediyelere çok dikkat ederler.  Sevgiliye hediye alırken bazen bir çiçek, bazen bir çikolata sepeti bazen de oyuncak tarzı ürünler çokça satın alınır fakat devamlı kullanacağı bir hediye almanız sizin için daha iyi olacaktır.


Sevgilinize aldığınız isim yazılı bir kalem hediye veya işyerinde masasının üzerinde devamlı kullanabileceği birçok kişiye özel hediye onun sizi devamlı hatırlamasını sağlayacaktır. Sevgiliniz devamlı sizin hediyelerinizi kullanıyorsa bu sizi ziyadesiyle mutlu eder.

Sevgililer günü hediyesi almak için sevgilinizin nelerden hoşlandığını ne tür hediyeleri sevdiğini çok iyi analiz etmelisiniz. Sevgililer günü hediyesi alacaksanız , sevgiliniz ne tür hediyelerden hoşlandığını muhakkak öğrenin. Yanlış bir hediye kaş yapayım derken göz çıkartmak olur ki bunu hiçbirimiz istemeyiz.

Bayan Sevgiliye hediye fikirleri

Hediye alırken büyüklerden de yardım istenebilir, Büyüklerimizin hediye anlayışı ile bizimki çok farklıdır. Eskiden bir mektup, bir name, bir mendil, bir demet çiçek hediye olarak rağbet görürken böyle bir hediyenin günümüzde önemi yok gibidir. Buradan da hediye kavramının zaman içerisinde nasıl değiştiğini görebiliriz.

Hediye almak zor iştir. İnsanlar sevdiklerine hediye alırken acaba beğenir mi? Diye düşünür, bu çok normal bir olgudur.  Ya hediyemi beğenmezse korkusu bizi  endişeye sevk eder. Bazen ufak bir hediye karşımızdakini mutlu ederken bazen çok pahalı bir hediye’den burun kıvıran insanlar çoktur. Bu da hediye’nin insan statüsü ve mali durumuna göre değişken olduğunu gösterir.

Bazen bir kitap çok iyi bir hediye olarak düşünülebilir, tabii sevdiğiniz kitap okumayı seviyorsa, tersi bir durum varsa yanlış hediye almış olursunuz.

Velhasıl toplarsak hediye almak , hediye vermek, hediyeleşmek çok güzel bir olgudur. İnsanları birbirine sevdirir, kaynaştırır, mutlu bir topluluk hale getirir. Maddi durumu olan herkes sevdiğine, sevgilisine iyi , kalıcı ve kaliteli bir hediye almalıdır.  Durumu olmayan birisi için elindeki imkanları kullanıp dürüst olarak davranması kendisini olduğu gibi göstermesi  ona olan hayranlığı arttıracaktır.

Hediye ile insanlar satın alınmaz, sadece kalplere girilir,  çok hata yapan, yanlış davranışlarda bulunup insanlara zarar veren bir kişi ne hediye alırsa alsın karşılık bulmayacaktır.

Sevgililer gününüz bir kerelik değil hayat boyu daim olsun, iyi bir evlilik senelerce sürsün temennisiyle…

Bültenimize Kayıt Olun!
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.